Радбез України допустив можливість прориву з Дебальцевого

Радбез України допустив можливість прориву з Дебальцевого

Радбез України допустив можливість прориву з Дебальцевого

Збройні сили України розглядають можливість відведення військ з Дебальцеве шляхом прориву через оточення. Таку заяву зробив заступник керівника інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Польовий в ефірі радіостанції Baltkom, його цитує РІА Новини України. Він підкреслив, що про здачу в полон не йдеться.

За словами Польового, в околицях Дебальцеве знаходиться досить військовослужбовців, щоб утримати стратегічно важливе місто.

«Ці позиції мають комунікацію і зв’язок з основними частинами ЗС України. Дебальцеве повинно залишитися за Україну у відповідності з духом і буквою мінських угод », – заявив він.

Раніше в понеділок, 16 лютого, заступник голови Народної ради самопроголошеної Донецької республіки Денис Пушілін заявив, що ополченці готові надати силовикам зелений коридор для відводу військ з Дебальцеве, але за умови відходу військових без техніки і озброєння. Він також зазначив, що за його даними, блоковані залишаються шість-вісім тисяч силовиків.

Вимога до українських військових покинути Дебальцеве напередодні озвучував і глава ДНР Олександр Захарченко. Збройні спроби проривів з міста він пообіцяв припиняти.

12 лютого за підсумками тривалих переговорів у Мінську сторони підписали документ, що затверджує комплекс заходів щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі. Зокрема, договір передбачав повне припинення вогню з 00:00 15 лютого, а також відведення важкого озброєння із зони військових дій і контроль з боку ОБСЄ за ходом виконання Мінських угод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *