Рада з третьої спроби проголосувала за люстрацію влади

Рада з третьої спроби проголосувала за люстрацію влади

Рада з третьої спроби проголосувала за люстрацію влади

Верховна Рада з третьої спроби прийняла законопроект «Про очищення влади» (про люстрацію). За ухвалення документа в другому читанні і в цілому проголосував 231 депутат (при мінімально необхідній підтримці в 226 парламентарів).

Раніше депутати двічі ставили законопроект на голосування. Однак в перший раз його підтримали 217 чоловік, в другій – 202 людини.

Після першої невдалої спроби, за інформацією «РБК-Україна», які зібралися біля парламенту активісти, що вимагають люстрації влади, підпалили принесені шини. Рух вулицею Грушевського було частково перекрито.

Незадовго до цього у Ради відбулися сутички між представниками «Правого сектора», що намагались прорватися через оточення, і міліцією.

Законопроект «Про очищення влади» був внесений до парламенту групою депутатів. В середині серпня його прийняли в першому читанні.

Документ регламентує перевірки держслужбовців – «з метою відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади відповідно до європейських стандартів». Перевіркам підлягають, зокрема, депутати, представники уряду, посадові особи Збройних сил України та судді.

Відповідно до закону, якщо з’ясовується, що людина працювала на певних керівних посадах (президентської, міністерської, прокурорської та інших) в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 (тобто в період перебування при владі Віктора Януковича), то він може бути звільнений з державної посади.

Діючий президент України Петро Порошенко в список люстріруемих не потрапив (хоча в період президентства Януковича він працював в уряді, займаючи пост міністра економічного розвитку і торгівлі). Відповідно до закону, глава України суб’єктом перевірки не є.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *