Міноборони України задумалося про створення ядерної зброї

Міноборони України задумалося про створення ядерної зброї

Міноборони України задумалося про створення ядерної зброї

Україна буде готова повернутися до питання про відновлення ядерного статусу, якщо не отримає підтримки Заходу в нинішньому збройному конфлікті, заявив міністр оборони України Валерій Гелетей на прес-конференції в неділю, 14 вересня.

За словами Гелетея, які наводить «Інтерфакс», це зброя захистить Україну від Росії. Він уточнив, що на поточний момент питання відновлення ядерного статусу України на порядку денному не стоїть.

Міністр оборони України раніше стверджував на своїй сторінці в Facebook, що Росія заявляла про можливість застосування ядерної зброї. «За неофіційними каналами російська сторона вже кілька разів погрожувала, що в разі продовження опору, вони готові застосувати проти нас тактичну ядерну зброю», – зазначив він.

Гелетей також заявляв, що операція «по визволенню сходу України від терористів завершена» і тепер потрібно терміново «вибудовувати оборону від Росії».

МЗС Росії відреагував на висловлювання українського міністра оборони. «Ступінь адекватності глави військового відомства України, що опублікував на своїй сторінці в” Фейсбуці “згаданий пост, – предмет для дослідження фахівців не в військовій галузі», – наголошується в коментарі російського зовнішньополітичного відомства.

Україна відмовилася від дістався їй у спадок від СРСР ядерної зброї після розпаду Союзу. Відповідно до підписаного в 1994 році Будапештським меморандумом взамін країна отримала гарантії безпеки від США, Росії і Великобританії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *