Порошенко відмовився розблокувати «ВКонтакте»

Президент України Петро Порошенко відмовився скасувати блокування в Україні російської соціальної мережі «ВКонтакте». На сайті глави держави з’явився відповідь на підписану понад 25 тисячами осіб петицію про зняття заборони.

«Підтримати електронну петицю про скасування блокування соц.мережі “ВКонтакте” вважаю неможливою», – зазначено в офіційній відповіді автору прохання. За твердженням Порошенко, дана соцмережа поряд з іншими забороненими сайтами широко використовується російськими спецслужбами для просування російської пропаганди та проведення спеціальних інформаційних операцій проти України і її громадян. «У павутину російської інтернет-мережі потрапили сотні тисяч українських користувачів, які, не підозрюючи нічого поганого, були мимоволі використані як гвинтики антиукраїнської пропаганди», – стверджує Порошенко.

16 травня на Україні заборонили на три роки доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також до всіх сервісів компанії «Яндекс».

Обмеження введені в рамках вступу в силу рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Крім того, були заборонені антивірусні програми «Лабораторії Касперського» і продукція компанії «1С».

21 травня Порошенко заявив, що його український народ здатний обійтися без підконтрольних КДБ-ФСБ російських соцмереж.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *