«Правий сектор» назвав капітуляцією закон про статус Донбасу

«Правий сектор» назвав капітуляцією закон про статус Донбасу

«Правий сектор» назвав капітуляцією закон про статус Донбасу

«Правий сектор» (ПС) висловив протест проти надання особливого статусу частини Донбасу та амністії ополченців. Про це повідомляє НБН з посиланням на прес-службу партії.

Прийняття відповідних законів ПС розцінив як «капітуляцію перед зовнішнім агресором і зрада національних інтересів». «Цими законами фактично легалізуються війська окупантів на нашій території», – йдеться в заяві партії.

Представники партії зажадали, щоб президент України Петро Порошенко не підписував цих законів.

Вони також покликали «всіх свідомих громадян» на акцію протесту до президентської адміністрації. Захід намічено на 17 вересня, на 11:00 за місцевим часом (12:00 мск). «Наш протест буде направлений на збереження територіальної цілісності і продовження боротьби проти терористів і окупантів», – заявили в ПС.

Чого чекають від закону про статус Донбасу

Законопроект про особливий статус частини Донбасу був прийнятий Верховною Радою 16 вересня. Він передбачає, що в зоні антитерористичної операції (так офіційно іменуються військові дії проти ополченців) на три роки буде введено особливий порядок управління. Радник президента України Юрій Луценко, коментуючи цю тему, заявив, що частина Донбасу, яка не контролюється владою, слід «ізолювати». Він також зазначив, що дана територія може фінансуватися з Росії.

На засіданні 16 вересня Верховна Рада також ухвалила законопроект про амністію для ополченців. Їх пропонують звільнити від кримінальної відповідальності (крім тих, хто причетний, зокрема, до терактів і диверсій). Взаємини, відповідно до закону, представники ополчення повинні здати зброю, звільнити полонених і захоплені адміністративні будівлі.

Закони, ініційовані президентом України, викликали критику з боку фракцій «Свобода» і «Батьківщина». Українські політологи, у свою чергу, відзначали, що надання особливого статусу частини Донбасу, контрольованої ополченцями, може привести до заморожування конфлікту.

Надання особливого статусу деяким районам Донецької та Луганської областей, а також амністія для ополченців були передбачені планом мирного врегулювання конфлікту, узгодженим на переговорах на початку вересня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *