Словацький прем’єр прогнозує Україні «абсолютний розпад»

Словацький прем'єр прогнозує Україні «абсолютний розпад»

Словацький прем’єр прогнозує Україні «абсолютний розпад»

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вважає, що Україна не повинна бути членом НАТО. Також, на думку глави уряду, вступити в Євросоюз їй завадить те, що вона знаходиться в стані напередодні розпаду держави.

«Я думаю, що Україні важко буде впоратися зі складними проблемами, пов’язаними зі вступом до ЄС, так як вона знаходиться перед абсолютним розпадом. І я відкидаю ідею про те, що Україна може стати коли-небудь членом НАТО, бо це підірве безпеку в регіоні », – зазначив Фіцо в інтерв’ю газеті Nový Čas, розмірковуючи про перспективи взаємин України з Заходом у світлі реалізації угоди про асоціацію з Євросоюзом .

На запитання про ставлення до ідеї посилення присутності Північноатлантичного альянсу в Східній Європі у зв’язку з українською кризою Фіцо заявив: «Я б ніколи не погодився на військову базу НАТО на території Словацької Республіки. Неправильно, якщо хтось хоче таку маленьку країну, як Словаччина, втягнути у великі геополітичні зіткнення. Хоча ми складаємося в НАТО, це не означає, що ми повинні надавати нашу територію для іноземних військ ». Прем’єр додав, що якщо постане питання про тиск на уряд з цього приводу, то він ініціює референдум.

Обгрунтовуючи свої заперечення проти санкцій відносно Росії, Фіцо відзначив, що, на його думку, лише дипломатичні кроки можуть привести до дозволу української кризи. «Подивіться, це вже третя хвиля безглуздих санкцій, що змінилося? Нічого. Тільки те, що, дуже ймовірно, підуть жорсткі заходи з боку Росії », – сказав він.

«Тепер нам надходить менше газу, для нас загрожують закрити свій повітряний простір, і що буде, якщо введуть заборону на імпорт автомобілів? Це ми страждаємо в ім’я геополітичної війни між Сходом і Заходом? Тому я дуже нервував з приводу санкцій і розглядав їх як нонсенс », – сказав Фіцо.

Закликавши до переговорів як єдиного засобу вирішення кризи на Україну, прем’єр піддав критиці спробу нової влади в Києві скасувати закон про офіційне використання мов національних меншин, що стала приводом для початку опору. «Уявіть собі, якби ми у себе в Словаччині зробили б такий акт проти угорської меншини», – провів він аналогію.

Фіцо раніше неодноразово вже висловлював подібні судження. Він виступає різко проти вступу України в НАТО, скептично ставиться в перспективам приєднання її до Євросоюзу. Крім того, раніше прем’єр загрожував накласти вето на нові санкції проти Росії, назвавши їх «безглуздими і контрпродуктивними».

Словаччина є членом НАТО з 29 березня 2004 року, з 1 травня 2004 року – Євросоюзу, з 21 грудня 2007 года Країна увійшла до Шенгенської зони, а з 1 січня 2009 року – в зону євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *