Короткі правила зберігання спального мішка та догляду за ним

Після кожного використання добре просушіть і провітріть спальник.

Зберігати спальний мішок тривалий час (між походами) необхідно в розгорнутому
вигляді, не в компресійному чохлі! Для зберігання часто використовують спеціальні чохли (іноді вони продаються в комплекті зі спальником), що забезпечують вільне укладання і зберігання мішка.

Прати спальний мішок потрібно за потребою, в разі сильних забруднень. Прання мається на увазі або ручна, або в пральній машині на “ручному” режимі, температура не вище 30 градусів зі спеціальними миючими засобами таких фірм як Holmenkol, Nikwax, Grangers. До пранні допускаються як синтетичні так і пухові спальники.

За більш детальною інформацією звертайтеся до наших консультантів.

Спальні мішки (спальники) розрізняються по крою і матеріалу наповнення.

По крою спальники діляться на ковдри і кокони.
Спальник-ковдра являє собою спальний мішок прямокутної форми, який можна повністю розстебнути і розкласти як ковдра. Спальні мішки-ковдри важче коконів і займають більший об’єм, тому зазвичай їх використовують для кемпінгу і автотуризму, де можна не економити на вазі і об’ємі перевезених речей.
Спальник-кокон являє собою спальний мішок, звужується в нижній частині, який за формою, власне, і нагадує кокон. Такий спальник не тільки економить місце в рюкзаку, але ще й більш щільно облягає тіло, тому в ньому тепліше, а значить, спальний крейда-кокон можна використовувати для більш холодних умов.

Для додаткової теплоізоляції конструкція спального мішка може включати крім капюшона утеплений комір навколо плечей, додаткову утеплену планку по всій довжині блискавки. Капюшон і комір затягуються за допомогою стяжки із стопором. Деякі моделі спальників анатомічної форми, зсередини додатково утеплені флісом для більшого комфорту. Важливою характеристикою є можливість його состегивания з іншим

Наповнювачі (утеплювачі) для спальників бувають натуральні – це, як правило, пух, і синтетичні – різні полімерні волокна. За теплоізоляційним характеристикам спальники можна умовно розділити на три категорії: екстремальні, середні і легкі (літні).

Зазвичай в описі моделей спальників виробники вказують три температурні режими: верхня температура комфорту, нижня температура комфорту і температура екстриму.
Верхня температура комфорту – так званий «жіночий комфорт» – показує температуру, вище якої в спальнику вже буде жарко.
Нижня температура комфорту – іноді звана «чоловічий комфорт» – в цих умовах в спальнику буде тепло і комфортно людині без додаткового одягу.
Температура екстриму – при такій температурі в спальнику НЕ замерзне на смерть підготовлена людина в додатковій теплому одязі.

Джерело: http://abo.ua/spalnye-meshki/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *