Томос про автокефалію української церкви оформили остаточно

Томос про автокефалію української церкви оформили остаточно

Всі члени Святійшого Синоду Вселенського (Константинопольського) патріархату підписали томос про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ). Про це в середу, 9 січня, повідомляє ТСН.

Церемонія підписання відбулася в Стамбулі. Відзначається, що остаточно оформлений документ протягом декількох днів буде доставлений на Україну, де і буде зберігатися.

Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ 5 січня, на наступний день відбулася передача указу предстоятелю ПЦУ Епифанию.

7 січня томос був виставлений для загального огляду в трапезний храм Софії Київської. Увечері того ж дня указ був відправлений назад в Стамбул, щоб свої підписи під ним поставили всі члени Святійшого Синоду Вселенського патріархату.

Синод Вселенського патріархату прийняв ряд рішень щодо надання автокефалії православної церкви на Україні в жовтні минулого року. Константинополь вирішив повернути Україну під свою юрисдикцію, скасувавши свій же указ від 1686 року про передачу Київської митрополії Москві. Також була знята анафема з глав невизнаних Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

РПЦ 15 жовтня розірвала євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом, а 20 жовтня оголосила Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником за церковними канонами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *