Україна вирішила отримати 11 мільярдів доларів від МВФ

Україна вирішила отримати 11 мільярдів доларів від МВФ

Україна вирішила отримати 11 мільярдів доларів від МВФ

Цього року Київ хоче отримати перший транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 10,8 мільярда доларів. Про це сказала глава Мінфіну України Наталія Яресько, передає ТАСС.

«Ми не обговорили з МВФ суму першого траншу. Позиція кабміну – просити і переконати МВФ у тому, щоб частину кредиту в 2015 році була якомога більше – близько 60 відсотків від усієї суми в 17,5 мільярда доларів. Це близько 10,8 мільярда доларів », – наводить агентство її слова.

Раніше Яресько висловлювала претензії з приводу розмірів допомоги міжнародного співтовариства. Вона заявила, що Київ отримує «крихітну суму» у порівнянні з Грецією. Глава Мінфіну також зазначила, що Україна є «хорошим позичальником». На її думку, інвестори недооцінюють здатність українського народу протистояти труднощам і «волю платити за боргами».

12 лютого глава МВФ Крістін Лагард сказала, що загальна сума фінансової допомоги Україні складе 40 мільярдів доларів. Гроші будуть виділені протягом чотирьох років. Їх нададуть «кілька джерел».

10 лютого Світовий банк виділив Україні 378,4 мільйона доларів на розвиток енергомереж. Раніше організація вже надавала 200 мільйонів доларів на ті ж цілі. Банк також планує видати Києву два мільярди доларів на захист бідних верств населення країни, а також на проведення структурних реформ в економіці.

На початку грудня 2014 Євросоюз надав Україні 500 мільйонів євро в рамках другої програми макрофінансової допомоги (MFA2). Цей кредит став другим і останнім траншем в рамках макрофінансової підтримки Києва в 2014 році. 20 травня Україна отримала 100 мільйонів євро, 17 червня – 500 мільйонів, 12 листопада – 260 мільйонів. Наступний транш очікується навесні 2015-го. Євросоюз планує перерахувати Україні ще 250 мільйонів євро. Загальний обсяг підтримки складає 1,61 мільярда євро.

30 квітня 2014-го МВФ схвалив стабілізаційну програму stand by. В рамках неї Київ повинен отримати 17 мільярдів доларів за два роки. Перший транш з цієї програми розміром 3,16 мільярда України отримала на початку травня 2014-го, другий (1,39 мільярда доларів) – у вересні.

За підсумками 2014 зовнішній держборг країни досяг 30 мільярдів доларів. Це чверть ВВП України. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомляв, що в 2015 році Київ повинен погасити борги на 11 мільярдів доларів. При цьому золотовалютні резерви Києва не перевищують 8 мільярдів доларів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *