Офіційний Київ про натовську зброю і техніку

Офіційний Київ  про натовську зброю і техніку

Офіційний Київ про натовську зброю і техніку

В Міністерстві оборони України підтвердили, що країни НАТО почали поставляти в республіку озброєння. Відповідну заяву, як передає «РБК-Україна», зробив радник міністра Олександр Данилюк.

«Зброя та техніка. Там широкий регламент », – відповів він на питання про постачання. Деталі Данилюк повідомити відмовився, пославшись на те, що це секретна інформація.

Раніше про те, що Україна почала отримувати натовську зброю, повідомив міністр оборони Валерій Гелетей. Відповідні переговори, як нагадав він, були проведені на початку вересня в Уельсі, де проходить саміт НАТО.

4 вересня президент України Петро Порошенко, виступаючи на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном, заявив, що з країнами альянсу на двосторонній основі були досягнуті домовленості «відносно військово-технічного співробітництва, в тому числі про постачання нелетальної і летального озброєння, включаючи високоточна зброя ».

Президентський радник Юрій Луценко уточнив, що мова йде про постачання з США, Франції, Норвегії, Італії та Польщі. Військові відомства деяких із зазначених країн його слова не підтвердили, після чого політик приніс вибачення (зазначивши, що «не розумів, наскільки особливою темою є торгівля зброєю»). Водночас він дав зрозуміти, що на отримання озброєння Україна як і раніше розраховує.

На сході України з квітня 2014 йдуть бої між ополченцями та українськими військами. У Києві звинувачують Росію в підтримці ополчення і безпосередньому втручанні в конфлікт. У Москві це заперечують. На початку вересня представники України та самопроголошених Донецькій і Луганській республік домовилися про перемир’я, а також затвердили план мирного врегулювання конфлікту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *