Яценюк зібрався отримати від Росії репарації на відновлення Донбасу

Яценюк зібрався отримати від Росії репарації на відновлення Донбасу

Яценюк зібрався отримати від Росії репарації на відновлення Донбасу

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк припустив, що Київ вимагатиме від Росії репарації, кошти яких будуть використані для відновлення Донбасу. В інтерв’ю українському телеканалу 1 + 1, фрагмент якого розміщений на сайті ТСН, він заявив, що «Росія повинна платити за відновлення Донецька і Луганська».

Глава уряду також заявив, що саме Росія відповідальна за знищення української економіки, і запевнив, що Київ зробить все для збереження територіальної цілісності країни. «Вони знищили нашу економіку, вони здійснили військову агресію, і вони повинні нести за це відповідальність», – стверджує Яценюк.

Міністр закордонних справ самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Кофман сказав «Російській службі новин», що при припиненні обстрілів ДНР поліпшить своє економічне стан протягом декількох місяців. За його словами, знищена майже половина всієї промисловості та інфраструктури Донецької і Луганської народних республік. За оцінкою Кофмана, на відновлення Донбасу потрібно понад 15 мільярдів доларів (Яценюк в серпні зазначав, що для цього може знадобитися вісім мільярдів доларів, потім називалася сума в 900 мільйонів).

У грудні 2014 року український прем’єр заявляв, що Київ подав кілька позовів до Росії з метою компенсації збитку від «військової агресії» Москви.

До цього, у вересні, глава Мін’юсту Павло Петренко повідомляв, що відомство за дорученням прем’єра готує низку позовів до Москви за руйнування в Донбасі. «Перший блок позовів, який був поданий Україною, ставився до окупації Криму. Минуло кілька місяців, Росія здійснює відкриту військову агресію проти України (…) Ми зараз збираємо всі ці факти, будемо підраховувати збитки і будемо домагатися компенсації цього збитку », – пояснив він.

Київ і західні країни неодноразово звинувачували Москву в підтримці ополченців Донбасу (в тому числі в постачанні зброєю), а також ескалації конфлікту на сході України (у Верховній Раді навіть пропонували класифікувати події в Донбасі війною з Росією). У Кремлі ці звинувачення незмінно відкидають і підкреслюють, що Росія не є стороною українського конфлікту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *