Яценюк заявив про готовність зовсім відмовитися від російського газу

Яценюк заявив про готовність зовсім відмовитися від російського газу

Яценюк заявив про готовність зовсім відмовитися від російського газу

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк готовий зовсім відмовитися від поставок російського газу. Про це політик заявив в неділю, 15 лютого, в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень »на українському каналі« 1 + 1 ». Зміст бесіди передає агентство УНН.

«Ми практично пройшли зиму. Мало хто сподівався, що ми її пройдемо. Я говорив, що тепло не буде, але не станемо – і тепло було, і не замерзли », – заявив український прем’єр.

Він нагадав, що в 2013 році Україна купувала у Росії 95 відсотків необхідних обсягів газу, а в 2014-му дві третини (67 відсотків) придбала у Європи. Яценюк має намір звести частку Росії в поставках до нуля.

Додатковими заходами досягнення Україною енергонезалежності він назвав збільшення власного видобутку нафти і газу та реформування енергетичного сектора економіки.

При цьому Яценюк заявив про плани стягувати з населення повну ціну за споживаний газ. «Ми поступово, протягом двох років, повинні дійти до реальної ціни природного газу», – сказав він. Політик додав, що має на увазі не тільки підвищення цін і тарифів, а й нову схему субсидування галузі.

У вересні 2014 року був відкритий газопровід «водить – Ужгород», що дозволило Україні отримувати газ у реверсному режимі від європейських країн. Поставки вироблялися з Польщі, Угорщини та Словаччини. Протягом 2014 Україна заощадила близько півмільярда доларів завдяки закупівлям більш дешевих європейських вуглеводнів.

У тому ж інтерв’ю Яценюк визнав, що Україна без допомоги від МВФ була близька до дефолту. Торік країна отримала 9 мільярдів доларів кредитів і заплатила за боргами 14 мільярдів. Цього року Україна отримає 25 мільярдів допомоги. «Частина цих коштів підуть в золотовалютні резерви НБУ. А це те, що стоїть в світі і стабілізує курс національної валюти », – пояснив Яценюк.

Він пообіцяв також економити на штаті чиновників. У 2015 році планується звільнити з державної служби кожного п’ятого.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *